گفتگو با مدیر کارگروه صنعت و تجارت همایش سیزدهم

سرکار خانم نادری با سلام و خسته نباشید. حتما روزهای پر از کار و مشغله ای را قبل از همایش توسعه کارآفرینی زنان در ایران، به عنوان مدیر حوزه صنعت و تجارت پشت سر گذاشته اید. خسته نباشید و خدا قوت. برای اینکه از چند و چون همایش بیشتر اطلاع داشته باشیم، چند سوال از خدمت شما داریم:

- لطفا توضیح مختصری درباره همایش امسال و تفاوت آن با همایش های 12 گانه پیشین بفرمایید.

جواب: همایش امسال به دلیل گستردگی حوزه ها و مشارکت خوب  مسولین با همایش های دیگر تفاوت داشت . در این همایش تک بعدی  به مسایل نگاه نشده است بلکه عوامل تاثیر گذار بر توسعه کار آفرینی زنان در یک چرخه در کنار هم دیده شده اند .  ضمنا دید علمی و پژوهشی این همایش با توجه به مشارکت اساتید و محققین دانشگاهی بسیار پررنگ تر از سالهای گذشته می باشد. تلفیق علم و تجربه در کنار هم می تواند منجر به راهکار درست و در عین حال قابل اجرا شود .

 

از  حوزه تخصصی تان در این همایش بفرمایید.  و یک جمع بندی از این موضوع در اختیار ما قرار بدهید.

حوزه صنعت و تجارت از حوزه های بسیار جالب ولی کمتر بررسی شده در فعالیتهای زنان بوده است . به نظر می رسید قانونی نانوشته بانوان را از ورود به حوزه صنعت و یا تجارتهای بزرگ باز می دارد . عوامل این عدم حضور گسترده بر خلاف دیگر حوزه ها که شاهد مشارکت بیشتری از زنان هستیم در نشستهای ما بررسی و راهکارهایی ارایه شد . البته با بررسی های انجام شده با توجه به ظرفیتهای موجود به نظر می رسد هنوز هم صنایع کوچک می توانند انتخاب بهتری برای کارآفرینی زنان باشند  . نکته دیگر حایز اهمیت شانس بسیار خوب سرمایه گذاری خارجی در این حوزه با توجه به فضای سیاسی مناسب با اروپا می تواند از عوامل مفید و موثر بر کار افرینی زنان در این حوزه باشد .

 

-در راستای این همایش حوزه تخصصی شما تا کنون چه اقداماتی انجام داده؟

مقاله ای با ذکر امار و ارقام با راهکاری های عملی و قابل بررسی جهت پیگیری مسولین و قانون گذاران در نتایج کار گروه ما تهیه شده است که امیدوارم بتواند برای علاقمندان به پیشرفت و توسعه کارآرفرینی در کشورمان به عنوان راه کار عملی و کاربردی مورد استفاده قرار گیرد .

 

-انتظارات شما از همایش چه می باشد؟

به نظر من این همایش می تواند نقطه عطفی در اکو سیستم کار آفرینی باشد چرا که دانشگاه و دولت و بخش خصوصی در کنار انجمنهای فعال در حوزه کارآفرینی همه گرد هم آمده اند  . اینبار حلقه مفقوده نباید وجود داشته باشد . همایش امسال باید نقش انجمن ها را برای تغییر قوانین و در واقع تسهیل پیشرفت کار به عنوان بازوی اجرایی دولت کاملا مشخص کند . خارج از فضای شعار و جلسه و همایش این بار باید  پایان این همایش نقطه شروع اجرای راهکارهای ارایه شده با همکاری همه مسولین فعال و دارای دغدغه کشور باشد.

All Rights Reserved Copyrighted 2007-2015 by MLD Corporation