گزارش آخرین سفر فصلی انجمن

پس از بازديد از كارخانه، آزمايشگاه، ديدن پاور پوينت معرفى فعاليتهاى شركت و استماع گزارش فعالیت های شرکت توسط مدیرعامل آن و پذيرائى گرم ایشان،  گروه به طرف روستاى اردبیلک در جاده زنجان - قزوين به منظور بازديد از سازندگان عروسكهاى محلى حرکت کردند. تا شاهد نتایج پروژه ای باشند که پنج سال پيش توسط موسسه آوای طبيعت به مديريت خانم افسانه احسانى در دو روستاى الولك و اردبيلك انجام شد. موسسه آوای طبیعت پایدار مجموعه ای است که موضوع اصلی فعالیت آن آموزش، فرهنگ سازی و انجام پروژه های تخصصی در زمینه اکوتوریسم، گردشگری، محیط زیست طبیعی، هنرهای بومی و جوامع محلی است. این موسسه پروژه هایی را جهت شناسایی، احیاء و ارتقاء، بازاریابی و ترویج هنرهای بومی در بخش روستایی و عشایری انجام داده است.

 ديدن عروسكها و خريد مشتاقانه اعضا شور و محبتى را دل بانوان عروسک ساز ايجاد كرده فضاىی گرم و صميمى بوجود آورد. به مناسبت ورود اعضا انجمن و روز درختكارى برنامه اى در مسجد محل با حضور اعضای روستا تدارك ديده شد. اجرای  سرود و تئاتر كودكان با محوريت محيط زيست و حفاظت از منابع طبيعى، سخنرانى دهدار روستا، نماينده منابع طبيعى و خانم محتشمى پور، نماینده انجمن، از برنامه های ویژه مراسم درختکاری در روستای اردبیلک بود.

محتشمى پور ضمن تشكر از اهالى به دلیل اهميت دادن به فعاليت های زنان روستا همراهى زنان و مردان و حمایت از افدامات مثبت در جهت خوداشتغالی و حفاظت از محیط زیست توسط زنان را از موضوعات مهم در توسعه اجتماعى و اقتصادى دانست و ابراز امیدواری کرد که به زودی این روستا به عنوان روستای نمونه استان معرفی شود.

كاشت چندين اصله نهال توسط مسئولين، مردم و نمايندگان انجمن برنامه پایانی این مراسم بود.

شهر قزوين با مزیت های فرهنگی، آثار تاريخى منحصر بفرد و شيرينى هاى سنتى مقصد نهائى اين سفر استانى بود که طی آن  بازدید از خانه بهروزی به مدیریت بانوی جوان و پرتوان خانم ارغوان، آشنایی با تاریخ و فرهنگ استان قزوین با شنیدن گزارش های دکتر سلیمانی پژوهشگر تاریخ و استاد دانشگاه و نیز بازدید از سرای سعدالسلطنه و بازار قدیمی قزوین توسط تعدادی از اعضا انجام شد. در بخشی از این برنامه خانم ارغوان داستان کسب و کار خود را شرح داده از سرمایه گذاری و مدیریت خود در چند مجموعه گردشگری در قزوین،آبگرم و مجموعه ارشیا در اتوبان قم سخن گفت.

 

All Rights Reserved Copyrighted 2007-2015 by MLD Corporation